Cms Web Tasarım

Web Site Tasarımı ve Wordpress
AnasayfaBlogMakale › Web Site Tasarımı ve Wordpress

KATEGORİLER

POPÜLER YAZILAR

SON YAZILAR

YAZARLAR

İSTATİSTİKLER

Web Site Tasarımı ve Wordpress


Tablet PC

Bir web sitesi sahibi olmaya karar verdiniz ama bu konu hakkında yeterl bilgiye sahip değil misiniz? O zaman sizin için hazırladığım makaleyi okumanızı öneririm. İnanın çok işinize yarayacak. Öncelikle bir wordpress'niz olmalıdır. Peki ama neden derseniz şayet, nedenini daha iyi anlamanız için size bunları maddeler halinde sunacağım.

1-)"Wordpress" kolay bir sistemdir ve size kolay web sitesi kurma imkanı verir. Web sitesi kurduğunuz zaman bazı web tasarım dilleri bilmeniz şart. Örn: ASP veya PHP gibi web tasarım dilleri. "Wordpress" kullanırken bunları bilmenize gerek yoktur ve web sitenizin ara yüzünü yapmak için bir de grafik tasarım bilmeniz gerekmektedir. Ama wordpress sisteminde buna ihtiyacınız yoktur. Şunu da söylemeden geçemeyeceğim eğer çok az da olsa PHP ve grafik tasarım biliyorsanız bu sizin için bir avantaj olur. Yine de bunlar hakkında bilgi sahibi değilseniz "Wordpress" ile web sitesi tasarımı yapabilirsiniz.

2-)"Wordpress" kullanımı çok kolaydır. "Wordpress" kurulduktan sonra belirlemiş olduğunuz kullanıcı adı ve şifre ile "Wordpreess" admin paneline bağlanırsınız. Bu panel yardımı ile web sitenizin tüm ayarlarını yapmanız mümkün ve basittir. İster web sitenizin ara yüzünü değiştirebilir isterseniz de web sitenize buradan içerik ekleyebilirsiniz. Tamamen Türkçe olması da sizin avantajınızdır.

3-)Wordpress ekentileri ile siteniz daha güzel bir hal alır. Bence en güzel özelliklerinden biri web sitenizi "wordpres" ile kurdunuz ve bir tema belirlediniz, aradan epey bir zaman geçti ve siz ziyaretçilerinize web sitenizin farklı olması için temasını değiştirmeye karar verdiniz. Eğer "wordpresss" ile kurulmamış bir web sitesi ise bir web sitesinin temasını değiştirmek demek her şeyi baştan yapmak demektir. Ama "wordpress" ile sadece bir veya iki dakika ve birkaç tıklama ile mümkün ve kolaydır.

4-)"Wordpress" eklentileri ile siteniz daha güzel bir hal alır. "Wordpress" sistemi ayrıca bünyesinde bazı güzel eklentiler bulunduran ya da yine eklentileri eklemenizi sağlayan özelliklere sahip bir sistemdir. Bu bahsettiğimiz eklentiler eğer ayrı olarak kullanıcı tarafından kod ile yazılmaya çalışısaydı vakit kaybı çok olabilirdi.

5-)"Wordpress" ile kolayca SEO yapabilirsiniz. İşte bu wordpress sisteminin en önemli özelliklerinden biridir. Öncelikle "wordpress" ara yüzü ve kodlaması ile arama motorudostu bir tasarıma sahiptir. Web sitenzi "Wordpress" ile kurduysanız diğer sitelere göre bir adım öndesiniz demektir. İkinci olarak "Wordpress" SEO yapmanızı kolaylaştıran eklentilere sahiptir bu eklentiler ile arama motorlarında daha kolay indexlenirsiniz. Bu eklentilerin en çok kullanılanları "All İn SEO Pack" ve "XML Sitemap" diyebiliriz.

6-)"Wordpress" tamamen ücretsiz bir sistemdir. Bir web sitesi tasarlamak için hem çok zamana hem de paraya ihtiyacınız vardır. Fakat "wordpress" ile daha az zamanda ve ücretsiz olarak bir web sitesi tasarımına sahip olursunuz.

 

Umarım wordpress hakkında vermiş olduğum bu bilgiler sizlere web sitesi tasarımı yaparken ya da bunu nasıl yaparım diye düşünürken yeterince yardımcı olmuştur. Sağlıcakla kalın efendim :)Etiketler

Web Web Tasarım

Yorumlar (0)


Bu yazı hakkında henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.


Yorum Yaz


 
Bize Ulaşın


Bize Ulaşın

Güven Grup Teknoloji ve İletişim Hizmetleri


Oruç Reis Mh. Tekstilkent Cd. Tekstilkent İş Merkezi A3 Blok No: 46 Esenler / İSTANBUL

Tel: 0212 438 67 45
Fax: 0212 438 67 45
Mail: [email protected]
Blogdan Son Yazılar


Evden eve taşımacılık
Evden eve taşımacılık
Eklenme Tarihi 19.01.2015   Okunma Sayısı 1374   Yorum Sayısı 0
Kurumsal Web Tasarım
Kurumsal Web Tasarım
Eklenme Tarihi 25.07.2014   Okunma Sayısı 1538   Yorum Sayısı 0
Web Tasarım İçin Kullanılan Faydalı Araçlar
Web Tasarım İçin Kullanılan ...
Eklenme Tarihi 25.07.2014   Okunma Sayısı 1603   Yorum Sayısı 0
Panda 4.0 güncellemesi
Panda 4.0 güncellemesi
Eklenme Tarihi 24.07.2014   Okunma Sayısı 1260   Yorum Sayısı 0Facebook Twitter Youtube Google+ Linked.in Wordpress Vimeo
Copyright © 2014 CMS Web Tasarım. Tüm Hakları Saklıdır.